Lodě a řeky

2 série | 10 ep.

Suchozemci pryč! V tomto pořadu najdete živé přenosy pro všechny milovníky vodního živlu, námořníky, piráty a vodáky... Sledujte parník plující po Vltavě v centru Prahy, oblíbenou vodáckou šlajsnu kousek od Českého Krumlova nebo desetimetrový remorkér brázdící Labe od Děčína po Hamburk.

Zobrazit více

V PŘÍPADĚ VÝPADKU PROSÍM PIŠTE NA [email protected]. DOČKÁTE SE RYCHLÉ OPRAVY PŘENOSU. DĚKUJEME!

Alternate Text
Řazení
Nejnovější
  • Abecedně A-Z
  • Nejnovější
  • Nejsledovanější

LOĎ RIO 2

Když je řeka splavná a soulodí tvořené tlačným remorkérem Rio 2 a dvěma tlačnými čluny Vida 10 a TČ 2 zrovna nekotví nebo nenakládá zboží, můžete se každý den kochat překrásnou krajinou podél Labe mezi Děčínem a Hamburkem. Deset metrů široký kolos je uzpůsobený pro přepravu těžkých nákladů nebo zboží velkých rozměrů, které jiný druh dopravy nepojme. Celková nosnost soulodí činí úctyhodných 1 800 tun. Posádku plavidla tvoří kapitán Jaroslav Batista, lodník Kuba a dalších několik členů.

Hlavní partner:

Hlavním partnerem přenosu RIO 2 je EVROPSKÁ VODNÍ DOPRAVA-SPED.,s.r.o. Společnost založená v roce 1991 je v současné době největším českým provozovatelem nákladní lodní dopravy. S lodním parkem o celkové tonáži cca 20 000 tun provádí přepravy po Labi a Západoevropských vodních cestách, dále se pak specializuje na práce spojené s údržbou vodních cest v ČR. Přepravuje zejména hnojiva, železné šroty, agrární komodity, soli, těžké a nadrozměrné výrobky, investiční celky a speciální přepravy extrémně velkých zásilek.

Technologičtí partneři:

Zajištění přenosu po celé trati z Čech do Německa (někdy zajíždí RIO 2 i do Francie) je technicky nejnáročnější částí projektu. Aby vše běželo, jak má, o technologii pro živý přenos z plavidla a Wi-Fi na palubě se stará společnost DataRail Czech Republic a.s. Na Riu využívá na míru upravenou konfiguraci zařízení TrainData M400 se čtveřicí LTE/3G/2G modemů s čipy Qualcomm, přičemž router disponuje celkem 16 SIM kartami (SIM čipy) - čtyřmi od českých operátorů a zbytkem od německých. Systém si díky takzvanému bondingu poradí i v místech, kde je signál zcela minimální. Dokáže data vhodně rozdělit a prostřednictvím dostupných sítí je odeslat na spojovací servery, kde jsou opět složena do původního datového proudu.

Za připojení přes čtyři roamingové karty děkujeme společnosti O2.

Obraz snímá otočná IP kamera AXIS Q6045-E-MkII, která poskytuje kvalitní obraz ve dne i v noci. Přímo v kameře běží streamovací aplikace CamStreamer společnosti NetRex, která umožňuje přenos videa z kamery do přehrávače Mall TV.

 

Vzhledem k tomu, že loď se pohybuje po řece i mimo hustě osídlená místa, stává se, že občas vypadne signál a přenos neběží nebo se obraz zasekává. V případě VÝPADKU nám proto prosím napište na [email protected] Opravy přenosu se tak dočkáte nejrychleji. Děkujeme, že nám pomáháte!

 

PRAGUE BOATS

Sledujte plavbu motorové lodi Kotva, která brázdí vody Vltavy každý den při hodinové plavbě centrem Prahy. Spolu s návštěvníky na palubě tak můžete sledovat krásy hlavního města na okružní trase od Čechova mostu až ke Staroměstskému jezu a zpět. Po cestě uvidíte Rudolfinum, ostrov Kampa, Strakovu akademii, proplujete pod Mánesovým a Karlovým mostem a okolo ostrova Štvanice. Kapacita motorové lodi je 185 osob, denně pak přepraví v průměru 432 osob a po okružní trase ujede 40 km.

Hlavní partner:

Prague Boats je jediná lodní společnost v Praze, která provozuje nové, moderní a ekologické lodě. Společnost funguje již více než 25 let.

Technologičtí partneři:

Přenos z parníku Kotva snímá kamera AXIS P3375-V. Kamera zvládne Full HD obraz a díky technologii Lightfinder můžete sledovat ve dne v noci barevný obraz v nejvyšší kvalitě. O připojení se stará SIM karta připojená do 4G LTE sítě společnosti O2.

 

JEZ ZLATÁ KORUNA

Vodáctví patří k létu a živý ruch lodí na jezu Zlatá koruna vás v parném létě určitě osvěží. Jez Zlatá korunu se nachází na Vltavě v úseku z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou, kde přehradní nádrž Lipno zaručuje splavnost i v době největšího sucha. Jez je za standardních podmínek sjízdný šlajsnou na pravé straně, která má na svém konci vlnu, která lehce zalévá loď. Eventuálně možnost přenesení po pravém břehu.

Hlavní partner:

Hlavním partnerem přenosu je půjčovna lodí a raftů Pirát. V této rodinné půjčovně, která funguje už úctyhodných 17 let, si můžete zapůjčit veškeré vodácké vybavení. Půjčovna poskytuje také kompletní servis - tedy i dopravu vybavení, veškeré aktuální informace o stavu řeky a zkušený tým vám navíc poradí, jak si splutí Vltavy co nejlépe a bezpečně užít.

Technologický partner:

Živý stream přenáší venkovní kamera Axis P5415-E. Tato odolná venkovní PTZ kamera nabízí rozlišení až 720p, 18násobný zoom a snadnou instalaci.

 

Všem partnerům děkujeme!

 

V případě VÝPADKU nám prosím napište na [email protected] Opravy přenosu se tak dočkáte nejrychleji. Děkujeme, že nám pomáháte!

 

Produkce: Taktiq Communications

TAKTIQ Communications je komunikační agentura působící v oblasti IT/T a pořadatel konferencí i komunitních eventů.

Odpovědná redaktorka: Leona Daňková

Technik: Petr Kospach

Kontakt: [email protected]

― Živý přenos